Channel: Ένωσης ποδοσφαιρικών σωματείων Αιτωλοακαρνανίας EPSNA ΕΠΣΝΑ epsaitol

Δηλώσεις Σκούνα στον αγώνα Ναυπακτιακός – Αναγέννηση Μεσολογγίου

Εύκολο απόγευμα για τον Ναυπακτιακό. Φωτο-ρεπορτάζ

$
0
0

Χωρίς να δυσκολευτεί ο Ναυπακτιακός νίκησε την Αναγέννηση Μεσολογγίου που ήρθε στο ΔΑΚ Αντιρρίου χωρίς να έχει εναλλακτικές λύσεις στον πάγκο της. Ο Ναυπακτιακός ξεκίνησε δυνατά με πιέση ψηλά και κατάφερε να δημιουργήσει πάρα πολλές κλασικές ευκαιρίες για γκολ με τους παίκτες του να δείχνουν ψυχραιμία στην τελική προσπάθεια. Η λύση ήρθε στο 13’ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Αγγελόπουλου και σέντρα του Μελετίδη ο Δενδρινός βρέθηκε μόνος του στο δευτερο δοκάρι και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Ο Ναυπακτιακός μέχρι το 13ο λεπτό όπου και άνοιξε το σκορ μετρούσε ήδη επτά χαμένες ευκαιρίες.
Μετά το γκολ το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με τους παίκτες του Ναυπακτιακού να σπαταλούν πολλές ευκαιρίες. Το 1-0 έμεινε έως και το 47 όταν ο Βασίλης Κονίδας από το ύψος του πέναλτι σε μια φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή του Βασκαντήρα με ωραίο σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 2-0.Στο 67’ ένας εκ των κορυφαιών στο παιχνίδι του Σαββάτου Σωτήρης Νικολακόπουλος ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Αγγελόπουλου με γυριστή κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα του Βασκαντήρα για τρίτη φορά . Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 85’ ο Μελετίδης με κοντινό πλασέ.

Ναυπακτιακός : Σκούνας: Χρήστου, Καζανάς (63’ Καραγιάννης),Νικολακόπουλος,Γιαννόπουλος,Θεοχάρης(60’Μικελάτος),Δενδρινός,Λαγός(75’ Ρουμπάτος),Κονίδας,Μελετίδης,Αγγελόπουλος,Σαμπανέι(60’Σχοινάς).
Αναγέννηση Μεσολογγίου: Βασκαντήρας,Ρήγας,Μπαρμπαρούσης, Μακρής,Σακαρέλος,Παπαδάτος, Βασιλείου,Χαϊκάλης,Ναούμης,Φλωρόπουλος, Μπέλλος.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Ντζάνης με βοηθούς την κ. Κοτρώτσου και τον κ. Κακασίδη

The post Εύκολο απόγευμα για τον Ναυπακτιακό. Φωτο-ρεπορτάζ appeared first on Nafpaktia News.

Η παρακάμερα στον αγώνα Ναυπακτιακός –Αναγέννηση Μεσολογγίου

Γιορτή ΕΠΣΝΑ 2018: Οι απονομές στους παλαιμάχους ποδοσφαιριστές.Βίντεο

Γιορτή ΕΠΣΝΑ 2018: Ο χαιρετισμός του αντιπροέδρου της ΕΠΟ κ. Αντωνίου.Βίντεο

Γιορτή ποδοσφαίρου 2018: Η απονομή στην πρωταθλήτρια ομάδα Μεσολόγγι 2008.Βίντεο

Μια σύντομη αναδρομή για τα 50 χρόνια της ΕΠΣΝΑ.Βίντεο

Γιορτή ΕΠΣΝΑ: Οι απονομές στους εν ενεργεία Διεθνείς του νομού μας. Βίντεο

Γιορτή ΕΠΣΝΑ 2018: Οι απονομές αναμνηστικών πλακετών στους οικείους όσων «έφυγαν» από τη ζωή. Βίντεο

Οι βραβεύσεις στους αστυνομικούς διευθυντές Αιτωλίας και Ακαρνανίας. Βίντεο

$
0
0

Η Ένωση ποδοσφαιρικών σωματείων του νομού μας στην προσπάθεια της για την απρόσκοπτη διεξαγωγή των πρωταθλημάτων της έχει ανάγκη από συνεργασίες. Έτσι θέλοντας να ευχαριστήσει τις αστυνομικές διευθύνσεις Αιτωλίας και Ακαρνανίας  απενείμε αναμνηστικές πλακέτες στον Αστυνομικό διευθυντή Αιτωλίας κ. Τσαπικούνη Ανδρέα και τον αστυνομικό διευθυντή Ακαρνανίας κ. Παπαευθυμίου Δημήτριο ευχαριστώντας με αυτόν τον τρόπο την Ελληνική αστυνομία η οποία στέκεται αρωγός στο Αιτωλοακαρνάνικο ποδόσφαιρο.

The post Οι βραβεύσεις στους αστυνομικούς διευθυντές Αιτωλίας και Ακαρνανίας. Βίντεο appeared first on Nafpaktia News.

Γιορτή ΕΠΣΝΑ 2018: Η βράβευση του Γ. Αλμπάνη για το fair play της Χρονιάς.Βίντεο

$
0
0

Τα τελευταία χρόνια οι διοργανώτριες αρχές του ποδοσφαίρου δίνουν ιδιαίτερη βαρύτητα σε κάτι που οι αρχαίοι πρόγονοι μας ονόμασαν πρώτοι ως «ευ’ αγωνίζεσθε». Είναι παγκοσμίως γνωστό ως βραβείο Fair Play και στη χρονιά που αποχαιρετούμε η Ένωση μας επέλεξε να το απονείμει στον αρχηγό του Α.Ο. Χάλκειας . Η ηθελημένη απώλεια ενός πέναλτι από τον  ποδοσφαιριστή Γιώργο Αλμπάνη η οποία σχολιάστηκε με τα καλύτερα λόγια και από τους ποδοσφαιρόφιλους αλλά και από ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ Πανελλαδικής εμβέλειας.

Δείτε το βίντεο με την απονομή της αναμνηστικής πλακέτας από τον Άγγελο Δανιήλ πρόεδρος της ΕΠΣ Αχαΐας με καταγωγή από την Χάλκεια.

The post Γιορτή ΕΠΣΝΑ 2018: Η βράβευση του Γ. Αλμπάνη για το fair play της Χρονιάς.Βίντεο appeared first on Nafpaktia News.

Γιορτή ΕΠΣΝΑ 2018: Οι βραβεύσεις στους καλύτερους της χρονιάς που έφυγε. Βίντεο

$
0
0

Η τελευταία ενότητα απονομών αφορούσε τους  καλύτερους της περασμένης αγωνιστικής περιόδου. Τους MVP ή πολυτιμότερους παίκτες αν προτιμάτε, έτσι όπως τους επέλεξαν ανά θέση με την ψήφο τους οι προπονητές της περσινής Α’ κατηγορίας.

Βραβεύτηκαν οι:
Καλύτερος ποδοσφαιριστής και πρώτος σκόρερ ο ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΤΣΙΟΥΝΗΣ του Παναμβρακικού Μπούκας .
Ως καλύτερος προπονητής της περσινής αγωνιστικής περιόδου αναδείχθηκε από τους συναδέλφους του ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΖΑΡΚΑΒΕΛΗΣ της ΑΕΜ

The post Γιορτή ΕΠΣΝΑ 2018: Οι βραβεύσεις στους καλύτερους της χρονιάς που έφυγε. Βίντεο appeared first on Nafpaktia News.

Οι καλύτερες φάσεις του αγώνα Ναυπακτιακός –Αναγέννηση Μεσολογγίου.Βίντεο

Όλα όσα έγιναν στην 28η αγωνιστική της Α’ΕΠΣΑ (Αποτελέσματα-βαθμολογία-σκόρερς-επόμενη αγωνιστική)

$
0
0

Χωρίς απώλειες συνέχισαν οι πρωτοπόροι στην 28η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΑ, με τη Φλόγα βέβαια να δυσκολεύεται περισσότερο απ΄τους υπόλοιπους με αντίπαλο τον Αχελώο Αγγελοκάστρου, καθώς χρειάστηκε να κάνει μεγάλη ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και να επικρατήσει εν τέλει με 2-1! Σημαντική εκτός έδρας νίκη για την ΑΕ Μεσολογγίου απέναντι στον Απόλλωνα Θέρμου με 3-1, ενώ νίκες σωτηρίας πέτυχαν Απόλλων Δοκιμίου και Θύελλα Παραβόλας!
24 γκολ σημειώθηκαν συνολικά!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής :

Nαυπακτιακός Αστέρας – Αράκυνθος Μ.   5-0
(16′,21′,72′,90+3′ Σαμπανέι , 25′ Λαγός)

Πανοχθιακός – Τρίκαρδος Κ.   2-4
(73′ Δήμος, 77′ Παναγιωτόπουλος / 2′ Kαβαλιέρης, 18′ Koυκουρδέλης, 58′ Κοντοπάνος, 90′ Β.Σεραφίγκος)

Απόλλων Θ. – ΑΕ Μεσολογγίου   1-3
(79′ Πελεκάνος / 45′ Πιστιόλης, 54′ Γκατσέσα, 65′ Καβαλάρης)

Ηρακλής Α. – Θύελλα Π.   1-2
(75′ Τζακώστας / 30′ Αυγέρης, 71′ Ρεπανίδας)

Απόλλων Δ. – Ατρόμητος Αντ.   2-1
(27′ Γ.Τσακανίκας, 54′ Κορομηλάς / 52′ Θ.Καλαβρουζιώτης)

Φλόγα Π. – Αχελώος Αγγ/ρου   2-1
(70′ Κράνης, 82′ Βασιλογιάννης / 42′ Τσιμπούκας)

ΑΟ Ίναχος Βάλτου – Αναγέννηση Μεσολογγίου  0-3 α.α

Aύριο μπορείτε να παρακολουθήσετε σε ζωντανή μετάδοση απ’το nafpaktianews το πολύ σημαντικό παιχνίδι του ΑΟ Χάλκειας απέναντι στον Αλικυρναϊκό Αγίου Θωμά. Ο αγώνας διεξάγεται στο γήπεδο του Αντιρρίου στις 17.00, με νίκη η ομάδα της Χάλκειας ανεβαίνει απ’ευθείας στην Α’ ΕΠΣΑ !!
Αύριο στις 17.00 ζωντανά απ’το nafpaktianews ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ – ΑΛΙΚΥΡΝΑΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ!

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΟΥΤΣΙΟΥΜΠΑΣ

The post Όλα όσα έγιναν στην 28η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΑ (Αποτελέσματα-βαθμολογία-σκόρερς-επόμενη αγωνιστική) appeared first on Nafpaktia News.

Σε ρυθμούς προπόνησης ο Ναυπακτιακός πήρε εύκολο τρίποντο

$
0
0

Μια εύκολη νίκη σημείωσε ο Ναυπακτιακός Αστέρα στην 28η αγωνιστική απέναντι στον Αράκυνθο Ματαράγκας. Η ομάδα της Ναυπάκτου αγωνίστηκε για ακόμη ένα παιχνίδι στο ΔΑΚ Αντιρρίου λόγω εργασιών στο Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου. Οι περισσότεροι παίκτες του Ναυπακτιακού είχα πολύ καλή απόδοση και βοήθησαν να φτάσει η ομάδα τους σε μια εύκολη νίκη. Ο Σαμπανέι ήταν από τους κορυφαίους καθώς σημείωσε τέσσερα τέρματα και είχε μια ασίστ στο γκολ του Λαγού που στα τελευταία παιχνίδια έχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοση του. Γενικότερα όμως ο Ναυπακτιακός δείχνει πολύ καλά στοιχεία στο παιχνίδι του εν όψει των αγώνων play off.
Ναυπακτιακός:Σκούνας: Χρήστου , Καζανάς(53’ Καραγιάννης), Χριστόπουλος,Νικολακόπουλος(75’Δενδρινός),Θεοχάρης,Γιαννόπουλος,Λαγός, Αγγελόπουλος(57’ Σχοινάς),Μελετίδης(60’ Κονίδας),Μικελάτος, Σαμπανέι.
Αράκυνθος Ματαράγκας: Λαυράνος : Καραδήμας , Ιορδανίδης, Ευαγγελόπουλος, Χαραλάμπους,Μπουκάρης Λ., Μπουκάρης Χ.,Κουζέλης, Ζαπανιτώντης,Ευθυμίου, Παπαδόπουλος, Κορομπίλης(57’Μπανάκας.)
ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΠΡΟΒΙΔΑΣ – ΒΑΛΛΙΑΝΟΣ – ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ: ΧΑΒΑΛΙΝΑ

Το φιλμ του αγώνα
13’ ΓΚΟΛ Ο Σαμπανέι με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα.
18’ Ο Διαιτητής Προβίδας ύστερα από υπόδειξη της βοηθού Κ. Βασιλείου καταλογίζει πέναλτι σε χέρι του Ιορδανίδη σε πλασέ του Σαμπανέι και ο τελευταίος εκτελώντας το εύστοχα διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.
22’Ο Λαγός από θέση τετ α τετ πλασάρει εύστοχα τον Καραδήμα αξιοποιώντας της ασίστ του Σαμπανέι
48’Δυνατό σουτ του Χριστόπουλου μέσα από την μεγάλη περιοχή απομακρύνεται σε κόρνερ από τον Καραδήμα.
55’Άστοχο πλασέ του Μικελάτου η μπάλα άουτ.
56’ Εντυπωσιακή κεφαλιά ψαράκι του Μικελάτου καταλήγει άουτ.
57’Ο Σαμπανέι με συρτό σουτ στη κλειστή γωνία του Καραδήμα στέλνει την μπάλα στην ρίζα της δοκού
68΄Σουτ του Μικελάτου η μπάλα άουτ.
70’ΓΚΟΛ Ο Σαμπανέι με ωραίο σουτ θα κάνει το 4-0.
80’Ο Μικελάτος αστοχεί από πλεονεκτική θέση ύστερα από ασίστ του Καραγιά ννη.
82’Οι φιλοξενούμενοι ζητούν πέναλτι σε χέρι παίκτη του Ναυπακτιακού όμως η κ. Βασιλείου έχει υποδείξει νωρίτερα οφ σάιντ.
90’ Ο Σαμπανέι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι θα κάνει το 5-0

The post Σε ρυθμούς προπόνησης ο Ναυπακτιακός πήρε εύκολο τρίποντο appeared first on Nafpaktia News.

Φάσεις και γκολ του αγώνα Ναυπακτιακός -Αράκυνθος Ματαράγκας.Βίντεο

Ήττα στο Δοκίμη για τον Ατρόμητο.

$
0
0

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Απόλλωνας Δοκιμίου στο Δοκίμη επί του φιλοξενούμενου Αντιρρίου με 2-1 και βγήκε από το γκρουπ των ομάδων που δίνουν αγώνες μπαράζ για την παραμονή.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο αλλά ο Απόλλωνας ήταν αυτός που πήρε το προβάδισμα. Στο 27′ ο Απ.Κορομηλάς έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και αριστερά με τον Φλωρόπουλο να αποκρούει , η μπάλα έφτασε στον Τσακανίκα Ι. που με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0.
Στο 52΄ οι φιθλοξενούμενοι ισοφάρσαν όταν ο Θ. Καλαβρουζιώτης βρήκε το χώρο έξω από την περιοχή και με εκπληκτικό σουτ έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του θεοδωρακόπουλου.
Δύο λεπτά αργότερα (54′) ο Απ. Κορομηλάς έφυγε στην αντεπίθεση και με ψηλοκρεμαστό πλασέ πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Φλωρόπουλο και την έστειλε στα δίχτυα για το τελικό 2-1.
Απόλλων (Ι.Μακρής): Θεοδωρακόπουλος, Τσακανίκας Ι., Γρηγοράκης (54′ Ζώγας), Μυλωνάς, Κοκώνης, Δαλαγιώργος, Ξευγένης, Μπαλάφας (79′ Γιαννακάς Κ.), Καμμένος (84′ Σουροβέλης), Κορομηλάς Α., Δημητρέλης (60′ Αθανασίου Ν.)
Ατρόμητος (Ι.Πανουργιάς): Φλωρόπουλος, Βλάχος, Διαμαντόπουλος, Πέκεζ, Σπανογιάννης, Ζαχαρόπουλος (66′ Ευθυμιόπουλος), Κάκκος, Κουραχάνης, Καλαβρουζιώτης Θ., Καλαβριζιώτης Ανδρ., Μυτιλήνης

The post Ήττα στο Δοκίμη για τον Ατρόμητο. appeared first on Nafpaktia News.

Νίκη στο Θέρμο για την ΑΕΜ που την φέρνει ακόμη πιο κοντά στην τετράδα.

$
0
0

Σε τροχιά τετράδας παρέμεινε η ΑΕ Μεσολογγίου που πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο του Θέρμου καθώς επικράτησε του τοπικού Απόλλωνα με 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 45′ με τον Πιστιόλη και στο 51′ ο Gagessa διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
Στο 65′ ο Θ.Καβαλλάρης ανέβασε το δείκτη του σκορ 0-3. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 1-3 με γκολ του Πελεκάνου στο 75′.
Απόλλων (Β.Παστρωμάς): Κούντρας, Καλλιακμάνης Δ.Γ., Στεργίου (89′ Εντζίνι), Ρόκκος, Γιαννοκώστας, Αλπέντζος, Καρβελάς,  Κόκκοτος (62′ Χρυσικός Β.), Φλατσαλης (46′ Πελεκάνος), Κούκος (70′ Πίτσιος), Κοθρούλας
ΑΕΜ (Χρ. Ζαρκαβέλης): Ζέρβας, Μπαλαούρας, Μπαλαμπάνης, Καβαλλάρης Αθ., Λίτσος, Κάκκος, Μιχαλόπουλος (76′ Ανδρεόπουλος), Ζαχαρόπουλος (84′ Κάκκος), Gagessa (90′ Παππάς), Βασιλάρης, Πιστιόλης (90′ Καβαλλάρης)

The post Νίκη στο Θέρμο για την ΑΕΜ που την φέρνει ακόμη πιο κοντά στην τετράδα. appeared first on Nafpaktia News.

Νίκη με ανατροπή για την Φλόγα.

$
0
0
Η Φλόγα έκανε την ανατροπή και πήρε την νίκη με σκόρ 2-1 απέναντι στον Αχελώο Αγγελοκάστρου παραμένοντας σταθερά στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας .
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα, έχασαν καλές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκόρ με τους Κράνη και Ζαχαράκη αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκόρ στο 42ο λεπτό με τον Τσιμπούκα, που ήταν και σκόρ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισαν αρχικά στο 68ο λεπτό με τον Κράνη και έκαναν την ανατροπή στο 72ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Βασιλογιάννη.
Διαιτητές: Καραβασίλης, Κακατσίδης, Καλυβόπουλος
.
Ροή του μάτς:
10′ Φάουλ του Κράνη ο Ζαχαράκης δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει άουτ
12′ Σέντρα απο δεξιά του Νταλαπέρα, ο Κράνης πιάνει την καρφωτή κεφαλιά και ο Τσιλίκας διώχνει δύσκολα σε κόρνερ
18′ Σέντρα του Νταλαπέρα ο Κράνης απέναντι απο τον Τσιλίκα πιάνει την κεφαλιά άουτ
21′ Σούτ του Σ.Νούλα η μπάλα άουτ
24′ Ο Τσιμπούκας με ατομική προσπάθεια μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει άουτ
42′ Γκολ: Αντεπιθεση απο αριστερά με τον Λ.Ζαλοκώστα που βγάζει την σέντρα, η μπάλα φτάνει στην απέναντι πλευρά στον Θώδη που κάνει νέα συρτή σέντρα και ο Τσιμπούκας μέσα απο την περιοχή με πλασέ την στέλνει στα δίχτυα για το 1-0
43′ Σούτ του Κράνη κοντράρει στον Αριστόπουλο και καταλήγει στην αγκαλιά του Τσιλίκα
58′ Ο Νταλαπέρας στρώνει την μπάλα στον Βασιλογιάννη που κάνει το σούτ απο πλάγια και διώχνει σε κόρνερ ο Τσιλίκας
63′ Συρτή σέντρα του Βασιλογιάννη και ο Μπρέσιακας απο το ύψος της μικρής περιοχής σουτάρει άουτ
65′ Άνάποδο ψαλίδι του Φραγκούλη και ο Τσιλίκας με την άκρη των δακτύλων πετάει την μπάλα κόρνερ
68′ Γκόλ: Ο Γκουτσέλης κάνει την προσπάθεια απο δεξιά μπαίνει στην περιοχή και στρώνει στον Κράνη που με σούτ απο το ύψος του πέναλτι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1
72′ Γκολ: Ο Παντής ανατρέπει τον Βασιλογιάννη και ο διαιτητής δίνει το πέναλτι..Το εκτελεί ο ίδιος ο Βασιλογιάννης στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1
87′ Συρτό σούτ του Σ.Νούλα η μπάλα καταλήγει άουτ
93′ Σούτ του Σ.Νούλα και εντυπωσιακή απόκρουση του Τσιλίκα σε κόρνερ
.
Φλόγα Παλαιομάνινας (Γιώργος Γιάκος): Μπαλάφας, Γκουτσέλης, Β.Νούλας (66′ Στριμμένος), Παναγιωτόπουλος, Σαλμάς (46′ Μπρέσιακας), Νταλαπέρας, Σπυριλιώτης (46′ Φραγκούλης), Ζαχαράκης, Κράνης (86′ Κουρσάρης), Σ.Νούλας, Βασιλογιάννης
Αχελώος Αγγελοκάστρου (Βαλάντης Ζώης): Τσιλίκας, Χόντος, Παντής (73′ Ε.Ζαλοκώστας), Τσιλιπάνος, Αριστόπουλος, Ανδρεάκης, Τσιμπούκας (55′ Μαχμούτ), Λ.Ζαλοκώστας (55′ Μ.Σαγάνας), Προβίδας, Θώδης (89′ Γ.Σαγάνας), Φούντας
agrinio24.com

The post Νίκη με ανατροπή για την Φλόγα. appeared first on Nafpaktia News.

Εύκολο απόγευμα για τον Νέο Αμφίλοχο

$
0
0

Ένα εύκολο απόγευμα για τον Νέο Αμφίλοχο επικράτησε ανετα 1-5 στον Αστέρα Παραποτάμου.

Καλύτερος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού ο Νέος Αμφίλοχος επικράτησε άνετα στον τελευταίο εκτός εδρας αγώνα του στον Αστέρα Παραποτάμου με 1-5 σφραγίζοντας με αυτον τον τρόπο την εντυπωσιακή φετινή πορεία του στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής

Με χαρτ τρικ του Αποστόλη Τσούνη που με τα 3 γκόλ που πέτυχε σήμερα πέρασε στην πρώτη θέση των σκόρερ του 3ου ομίλου με 14 τέρματα.

Στο 9’ανοιξε το σκορ 0-1 με κοντινό πλασέ, στο 60′ 1-2 με δυνατό σουτ και στο 65′ με πλασέ έκανε το 1-3, στο 70′ με πλασέ ο Κούσης έκανε το 1-4 και το τελικό 1-5 διαμόρφωσε ο Νάκος στο 80′ με εύκολο πλασέ.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Παραπόταμου ηταν να φτασει στην ισοφάριση στο 57′ με πλασέ του Γκόλια.

Αστέρας Παραποτάμου: Βενέτης, Μπάρκας, ΓκόλιαςΗ, Σουλιώτης, Μήτσελος, Διαμάντης, Κώτσιας, Παπανδέου, Γκόλιας (57’Γιαννακός,) Παπαδόπουλος, (57’Γιάκης) Τζώρτζης, (57’Βαγγέλης)

Νέος Αμφίλοχος: Μανιάτης (57’Ρόκος) Χριστογιάννης, (70’Ζωται) Κολοβάκης (57’Λαγοπάτης) Κοκώνης, Μπεκατώρος, (57’Δράκος) Μαλής, Τσούνης, Καλοκαίρης, Τόσκα, Νάκος, Κούσης.